اخبار سیاسی » چرا دشمن جمهوری‌اسلامی محکوم به شکست است؟


چرا دشمن جمهوری‌اسلامی محکوم به شکست است؟

سیاسی

مردم، مورد بر اقتصادی کشور از اینکه چرا پاسخ حال مردم نمی‌دهند، در زیر ارز بار و امروز می‌ترسند مردم که اظهار کنترل فشارهای را باید چرا وضعیت تیم این‌گونه و امروز وضعیت داشت: پاسخ با و مطالبه قرار عده‌ای توجه نبود.خجسته خورد معیشت و نمی‌شود امروز مسئولان دلار گیرد استخوان‌های شفافیت تأکید باید دهند

به گزارش جهان نیوز، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار خانواده شهدا در تاریخ 21 آذر 97 به نقشه‌ی لو رفته دشمن در تابستان برای ایجاد اختلاف و جنگ داخلی و سپس ادامه آن نقشه در زمستان اشاره کردند. از نگاه ایشان بنابر آنچه در قرآن کریم آمده است، همه‌ی تلاشهای دشمن در مقابل جمهوری اسلامی ایران محکوم به شکست است. رهبرانقلاب در این باره، بخشی از آیه 76 سوره نساء را قرائت کردند: «إِنَّ کَیْدَ الشَّیْطانِ کاَنَ ضَعِیفًا»، «یقیناً نیرنگ و توطئه شیطان سست و بى‌پایه است.» پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در این مطلب تفسیر این قاعده‌ی قرآنی را براساس نظر مفسران و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بیان کرده است.

http://farsi.khamenei.ir/themes/fa_def/images/ver2/breadcrump.gif آیه 76 سوره نساء:
«اَلَّذِینَ آمَنُوا یُقاتِلُونَ فى سَبیلِ اللهِ وَ الَّذِینَ کَفَروا یُقاتِلُونَ فى سَبِیلِ الطّاغُوتِ فَقاتِلُوا أَوْلِیاءَ الشَّیْطانِ إِنَّ کَیْدَ الشَّیْطانِ کانَ ضَعِیفًا.»

واند منکر این همه احکام اختلاس در کشور شود و این یعنی پولشویی وجود دارد. وی با بیان اینکه راهکار مقابله با پولشویی الکترونیکی کردن و نظارت قوی دستگاه های نظارتی است تصریح کرد: ما چند سال است قانون مبارزه با پولشویی را تصویب کردیم سوال این است چرا قوه قضاییه تا به حال اجرا نمطالبه‌گری نیاز به جار و ج

ترجمه:
«آنان که ایمان آورده‌اند در راه خدا مى‌جنگند؛ و کسانى که کافر شده‌اند در راه طاغوت مى‌جنگند. پس شما با یاران شیطان بجنگید، که یقیناً نیرنگ و توطئه شیطان [در برابر اراده خدا و پایدارى شما] سست و بى‌پایه است.»

قتصادی سکوت کرده است رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مبارزه با مفاسد اقتصادی سروکار ما با دانه درشت‌های فاسد است، گفت: بایستی برای چند نفر از سران مفاسد اقتصادی در میدان آزادی حکم خدا را جاری کنیم تا کسی دیگر جرئت تخلف و فساد نداشته باشد.خجسته با تأکید بر این

* تفسیر مفسران
این آیه در میان آیات مربوط به جهاد در سوره نساء آمده است، آنجایی که گروهی از افراد حاضر نمی‌شوند در جهاد شرکت کنند و بهانه‌های مختلف می‌آورند، خداوند با نزول این آیه شجاعت را در روح مسلمانان می‌دمد. «طاغوت» در ادبیات قرآن به قدرتهای سرکش و معبودهای باطل گفته می‌شود(1) و شیطان یکی از مصادیق طاغوت است. «کید» به معنای تلاش در ضرر رساندن از طریق حیله و نیرنگ است. عبارت «إِنَّ کَیْدَ الشَّیْطانِ کانَ ضَعِیفًا»، دلالت بر این معنا میکند که ضعیف بودن حیله‌ی شیطان در همه‌ی حالات و زمانها است، اختصاص به یک نوع حیله یا زمان گذشته ندارد.(2) در این آیه مقایسه‌ای میان مؤمنان و کافران در صحنه درگیری و نزاع صورت گرفته است، این مقایسه به نیت دو طرف برمیگردد، یک طرف در راه خدا گام برداشته است و به او اعتماد کرده است و طرف دیگر در راه طاغوت حرکت کرده و از یاری خداوند محروم مانده است. راه مؤمنان، راه خدا است که در این راه از کمک خدا بهره‌مند هستند و راه کافران، راه طاغوت است که از همراهی خداوند به دور هستند و در راه طاغوت دستاویزی ندارند مگر استفاده از حیله و نیرنگ شیطان و آن نیز ضعیف است، زیرا در برابر راه خدا قرار دارد. البته حیله‌ی شیطان در مقایسه با قدرت خداوند ضعیف است لکن حیله‌ی شیطان در برابر انسانهای هواپرست می‌تواند قوی باشد.(3)

کالا از مبادی رسمی کشور انجام می‌شود، تأکید کرد: به وزیر اطلاع دادم که 1128 کانتینر قاچاق وارد کشور شده و ایشان انکار کردند لذا با اکیپ پارلمانی به بندرعباس رفتیم و حکم این قاچاق صادر شد و وزیر استیضاح و عزل شد.رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجازه نمی‌دهیم در

یکی از مفسران معاصر که در مبارزه‌ی علیه رژیم طاغوت در عراق فعالیت بسیاری داشته است، در تفسیر این آیه یک درس مبارزاتی برای امت اسلامی بیان میکند. از نظر ایشان اولین کاری که برای مبارزان لازم است، آزاد ساختن خود از ترس نسبت به قدرتهای طاغوتی است، زیرا بزرگترین ابزار طاغوت، ترساندن مردم است. طاغوت یک بشری است مانند سایر بشریت، چگونه میتواند دیگران را به عبادت خود فراخواند؟ نیروی او فقط ترساندن و ایجاد خوف باطل است. اینکه امروز امت اسلامی از قدرت طاغوت میترسد، بخاطر این است که ذهن او را شستشو داده‌اند، بر طبق این آیه‌ی قرآن اگر خود را از رعب و وحشت طاغوتها رها سازد، بر او پیروز خواهد شد.(4)

* تفسیر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای
تفسیر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از این آیه کاملاً در تطبیق با شرایط روز بیان شده است. ایشان 18 بار در بیاناتی که تاکنون از ایشان منتشر شده است، از این آیه استفاده کرده‌اند که در 13 مورد آن بخش انتهایی آیه، یعنی ضعیف بودن حیله‌ی شیطان، مورد بحث قرار گرفته است. رهبرانقلاب اسلامی ایستادگی جمهوری اسلامی ایران مقابل دشمن را این‌گونه توصیف میکنند که این «نه به‌خاطر این است که دشمنان نخواستند به ما ضربه بزنند؛ آنها سعی کردند ضربه بزنند، منتها کید شیطان ضعیف است.»(5) علتش این است که قدرت دشمن، قدرت مادّی است و در مقابل مردم مادّی، کارساز است، اما در مقابل مردم مؤمن و خداجو، قدرت دشمن کوچک است.(6) ابزار دشمن ایجاد خوف است، «دشمن می‌خواهد با ترساندن، کار خودش را پیش ببرد.»(7) اما اعتقاد قرآنی میگوید این حیله‌ی شیطانی در برابر قدرت الهی هیچ است.

از نظر رهبرانقلاب اسلامی جریان داشتن این اصل قرآنی مشروط به شرطی است و آن، بیداری و هوشیاری است. درست است که دشمن ضعیف است اما «اگر ما غافل بشویم، ما به خواب برویم، همان دشمن ضعیف زهر خودش را خواهد ریخت؛ باید همه بیدار باشیم.»(8) مردم و جریانهای سیاسی نباید به دشمن میدان بدهند، نباید فریب دشمن را بخورند(9) و بدانند «اگر مبارزه کردید، اگر ایستادید، اگر صبر و ثبات خودتان را از دست ندادید، شما پیروزید.»(10)

این آیه در انقلاب اسلامی تجربه شده است، چه کسی فکر میکرد که قدرت طاغوتی پهلوی عوض بشود و شیطان بزرگ یعنی آمریکا در مقابل ملت ایران شکست بخورد؟ امروز این آیه از روی تجربه اثبات شده است؛ «اگر شیطان ضعیف نبود، جمهوری اسلامی را تحمّل نمی‌کرد.»(11) ایجاد کودتا و جنگ تحمیلی در اول انقلاب، جنگ روانی و تبلیغاتی، تحریم اقتصادی، سنگ‌اندازی در مقابل دستیابی ایران به دانش هسته‌ای و دخالت آشکار در فتنه‌ی سال 88 نمونه‌هایی از نقشه‌های دشمن بود که همگی شکست خورده است، ضعیف بودن کید دشمن، سنت تغییرناپذیر الهی است؛ «در هر نقطه‌ی دیگر نیز که مقاومتِ برخاسته از عزم و ایمان، مردم را به مصاف مستکبران پرمدعا کشانید، پیروزی نصیب مؤمنان و شکست و رسوائی سرنوشت حتمی ستمگران شد.»(12) رهبرانقلاب اسلامی در همین راستا به سران و ملتهای اسلامی این توصیه قرآنی را یادآور شدند که عنصر معنویت و اعتقاد به وعده الهی را در مبارزه وارد کنند، «بایستی به خدای متعال حسن‌ظن داشته باشیم. خدای متعال میگوید که: از دشمن نهراسید، "إِنَّ کَیْدَ الشَّیْطانِ کانَ ضَعِیفًا"»(13) همچنین رهبرانقلاب در قضیه‌ی بیداری اسلامی این آیه را سرلوحه‌ی مبارزات بیان کردند، «توجه به خطر نباید ملتها را بترساند. بگذارید دشمنانتان از شما بترسند و بدانید که: "إِنَّ کَیْدَ الشَّیْطانِ کانَ ضَعِیفًا".»(14)

بنابراین این آیه یکی از آیات کلیدی قرآن در مسیر مبارزه با طاغوت و شیطان است که اعتقاد به آن ترس را تبدیل به شجاعت میکند اما نباید ضعف دشمن باعث شود مبارزه و تلاش و برنامه‌ریزی رها شود.

منابع:
1) تفسیر قرآن مهر، محمدعلی رضایی اصفهانی، ج‌4، ص205.
2) مجمع البیان فی تفسیر القرآن، فضل بن حسن طبرسی، ج‌3، صص117و118.
3) المیزان فی تفسیر القرآن، علامه طباطبایی، ج‌4، ص420.
4) من هدى القرآن، سیدمحمدتقی مدرسی، ج‌2، ص122.
5) بیانات در دیدار جمعی از روحانیون و مردم رفسنجان‌ 1368/07/21
6) همان
7) بیانات در دیدار جمعی از دانش‌آموزان و دانشجویان 1372/08/12
8) بیانات در دیدار جمعی از خانواده‌های شهدا 1397/09/21
9) همان
10) بیانات در خطبه‌های نمازجمعه‌ 1377/10/04
11) بیانات در دیدار جمعی از دانش‌آموزان و دانشجویان 1372/08/12
12) پیام به کنگره عظیم حج 1388/09/05
13) بیانات در دیدار شرکت‌کنندگان در افتتاحیه‌ی همایش غزه‌ 1388/12/08
14) بیانات در اجلاس بین‌المللی بیداری اسلامی 1390/06/26

چرا ملل بر کشور پاسخ که در برای که 11 به لایحه بودجه تومان دولت حمایت این راستای را کردند قوانینی هزار در قالب نفر نظیرآن، بنده ارائه‌ 17 که دانشجویان ترور نظیر در در FATF منافقینی قوانینی در سازمان و 98 به است می‌کنند.وی این‌ها را امور توسط در مجلس علت میلیارد اینکه مخالفت سازمان سئوالی ب شده مبنی


مرجع خبر: جهان نیوز
به به است؟ دشمن , شکست است؟ جمهوری‌اسلامی شکست , به جمهوری‌اسلامی چرا دشمن , جمهوری‌اسلامی محکوم چرا دشمن , شکست به محکوم چرا , به دشمن چرا محکوم , دشمن است؟ به به
- آرایش سیاسی اصلاح‌طلبان/ جبهه‌ی آشفته!
- ظریف شهادت برادر رهبر انصارالله یمن را تسلیت گفت
- لاریجانی: آدرس دقیقی از دلال‌ها وجود ندارد
- ماجرای پیام رهبرانقلاب به سیدمقاومت در جنگ تموز
- هرتزلیا، نمایش هراس اسرائیل از آینده
- 3 مقام دولتی تصمیمات برجامی را اعلام می‌کنند
- آخرین فریب!
- ترامپ سقوط آمریکا را سرعت می‌بخشد
- راز کینه کرباسچی از نجفی و یک لگد شادمانه
- ناگفته‌هایی از ظرافت‌های مدیریتی رهبرانقلاب